Made in Italy

Elektroniska kranen Dmp infälld powered Quadromix Q stackar

  • Made in Italy
  • Kod: QUADROMIX-Q-1623BT
kr 13.407,08
Åtgärder Insättning infälld 168 x 168 mm; Barrel 162 mm; Paket vikt 4 kg
Leveranstider 15 arbetsdagar * Leveranstiderna kan öka om produkten finns inte i lager.
Quadromix Q infälld elektronisk Dmp batteridriven kran
Quadromix Q är en infälld väggelektronisk kran som kännetecknas av den raffinerade enkelheten i dess former. I den välkomnas intelligenta elektroniska funktioner för att garantera konkreta vattenbesparingar och blir därmed ett ekologiskt element i möbler i hemmet.
Quadromix Q kännetecknas av en dold luftare och är komplett med en minimalistisk mixer, utan hårdhet, vilket ger mervärde till designen. Drivs av alkaliska batterier möjliggör enkel installation.
Quadromix presenterar en unik och kreativ design som kännetecknas av pipans fyrkantiga linjer och vattenblandarens runda form, utan grovhet.
Komplett med en fyrkantig rostfri plåt, Quadromix Q har DMP fotocellssensorer, gjorda av rep- och kalkavvisande material.
Särskilt lämplig för hem, men också för boende, institutioner och restauranger.
Ta med en touch av teknik, design och kvalitet till ditt hem också!

Funktioner:
- Inbyggd mixer
- Strömförsörjning: 3 x 1,5V alkaliska batterier (AA)
-Fotocell DMP-sensorer, gjorda av rep- och kalkavvisande material
- Heltbelagd elektronisk krets med integrerad vattentät tätning
- Polerad rostfri plåt. Utformningen av Quadro Q kännetecknas av den lyckliga kombinationen av två element: pipans fyrkantiga linjer och den runda formen, utan grovhet, på vattenblandaren.
- Mikrochip programmerat för perfekt kontroll av funktioner via DMP -programvara
- Installation och fixering på en vägg med en inbyggd rostfri låda
- Optimerade funktioner för en lång autonomi av alkaliska batterier
- Batteriets autonomi: 4 år med i genomsnitt 200 aktiveringar per dag
- Varning om lågt batteri: en lysdiod på sensorerna avger en dubbelblixt var 6: e sekund och indikerar att batterierna fortfarande har cirka 3 månaders autonomi
- Lätt att byta och tillgängliga batterier. Quadro Q använder de mycket populära AA -batterierna, tillgängliga överallt. Enkel tillgänglighet, maxi varaktighet.
- Helt vattentätt batterifack
- Infällbar luftare på fatet. Den infällbara luftaren, i linje med pipan, är ett ytterligare designelement, speciellt utformat för att skydda och skydda designens renhet.
-Anti-översvämnings- och förbrukningsfunktion: DMP Shut-off timer-enheten blockerar vattenutloppet efter kontinuerlig användning av 90 sekunder
- Optimerad vattenförbrukning med begränsare vid 6 l / min.
- Magnetventil med trippelfilter i rostfritt stål
-Stoppkranar inuti den inbyggda lådan, utrustade med 0,2 mm rostfritt stålfilter.

Teknisk data:
- 1,5 V AA alkaliska batterier
-4,5 V elektronisk krets, byggd i enlighet med CEI EN 55014-1 / -2 (EMC) -standarden
- 3 V magnetventil
- Skyddsklass för elektriska delar: IP65
- Sensors handlingsintervall justerbart från 5 till 30 cm
- Stoppa kranar med backventiler
- Vattentryck som stöds: från 0,4 till 10 bar
- Vattenanslutningar: 1/2 G

Paket innehåll:
- Quadro Q elektronisk kran med inbyggd cistern
- Original inbyggda DMP-kranar
- Bruksanvisning
- Batterihållare med 3 alkaliska batterier

Dessa produkter har egenskaper av hög kvalitet:
100% italiensk design
100% italiensk teknik
100% egen design
100% testade produkter
100% giftfria material
100% CE- och HACCP -certifierade produkter
100% tillverkad i Italien


DMP Electronics är ett företag som bryr sig om skyddet av vattenresurser. I detta syfte är alla dess projekt utformade och utvecklade med den specifika funktionen att skydda det ekologiska arvet och försvara vår planets hälsa. De tänkte därför på ett nytt system som avsevärt kan bidra till att spara vattenförbrukning, en verklig livskälla och en allt mindre tillgänglig vara i världen. DMP Electronics önskar kunna erbjuda marknaden oändliga lösningar för att spara vatten genom säkra, effektiva och pålitliga produkter, tillverkade med passion, kompetens och lagarbete.
DMP Electronics erbjuder därför lösningar för konkreta, omedelbara och mycket konsekventa vattenbesparingar : upp till 80% mindre än vanliga manuella kranar med vred.
Hela leveranskedjan för DMP Electronics -produkter, från design till prototyper, från konstruktion till tester, är helt utvecklad inom företaget i Italien och detta är synonymt med hög tillförlitlighet.
DMP Electronics -företaget utfärdar för alla sina produkter överensstämmelsedeklarationerna CE, HACCP, DM 174/04 och ACS (standarder för livsmedelssektorn), certifikat som kan begäras. Dessutom har DMP Electronics implementerat kvalitetssystemet och har varit ett UNI EN ISO 9001 -certifierat företag sedan 1999.
Produkter som kan vara av intresse
Email Newsletter
Nyhetsbrev
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 telefonlinjer)
  • Måndag till fredag 8.30-17.00
  • Via del pino 21 - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.se
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Ovanstående priser är inklusive moms