Made in Italy

Reed Diffuser Vanilj och Mou 500 ml med pinnar - Sabbiadelsalento

  • Made in Italy
  • Kod: SABBIEDELSALENTO1
kr 978,26 kr 1222,87 -20%
Leveranstider 7 arbetsdagar
Kapacitet 500 ml

Fruktig hemdoft med vanilj och kola med pinnar - Made in Italy essence.

Vassdiffusorn klibbar för miljöer med essensen av vanilj och kola är ett sublimt drag av söta vaniljnoter som bestämmer passion och sensualitet.

En essens som kommer från den eleganta och sofistikerade harmonin av karamell och guaiac-trä skapad av passion och forskning från italienska hantverkare som kan förbättra en sensorisk upplevelse som passerar genom okontaminerade landskap fulla av minnen för att nå människors hjärtan.

Lämplig för älskare av intensiva och omslutande dofter med en söt och fruktig själ, suggestiv charm och önskan att upptäcka sig genom minnena från det förflutna.

Diffusorn måste placeras i mitten av rummet så att människor rör sig och doften cirkulerar när människor passerar. För större rum rekommenderas att du har två placerade på motsatta sidor av rummet du vill parfymera.

Luktpyramid:
  • Toppnoter: kokosnöt, pepparmynta.
  • Hjärtanmärkningar: jasmin, röda frukter.
  • Basnoter: guaiac-trä, vanilj.
Doft: fruktig och blommig.
Känsla: energigivande.
Rekommenderat användningsområde: Vardagsrum - Kök.
Diffusermaterial: klar glasflaska med blekt trapez-lock.
Format: 500 ml lämplig för utrymmen på cirka 30 kvadratmeter.
Levereras med: 7 vita naturliga rottingpinnar 31 cm långa.
Parfymvaraktighet: ca 6/7 månader.
Ingredienser: alla vegetabiliska ingredienser är naturliga i kombination med en liten andel syntetiska element.

Hur man använder:
  1. Det är tillrådligt att använda alla pinnar som medföljer doften. Vi rekommenderar att du inte använder färre pinnar än medföljer.
  2. Vid första användningen är det nödvändigt att låta pinnarna suga i en timme och sedan vända på dem.
  3. För att justera doftens intensitet måste du vrida hela eller delar av pinnarna en eller flera gånger om dagen.
Produkter som kan vara av intresse
Email Newsletter
Nyhetsbrev
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro