Ingångssidan för modern stil med smokey glasstruktur och två dörrar i smokeyglas, realiserat för hand i Italien.
Ingången är ett utrymme som inte ofta finns i moderna hus, kännetecknat av ett öppet utrymme där vardagsrummet blir husets visitkort, vars design måste studeras noggrant.
För denna typ av miljö är användningen av en skänk att föredra eftersom de är moderna och de delar ut den inhemska traditionen som har hållit genom åren.
Vardagsrumsscreen Scocca realiseras för hand i Italien med material av hög kvalitet.
Den består av en struktur i smokey-glas och två glidande smokey-glasdörrar och ryggstöd i glänsande Noir Desir-keramik .
Den viktigaste funktionen som gör Scocca unik är handskfacket.
Funktionellt och originalt, det kommer att vara perfekt att möta praktiskt och utforma din bostadsområde.
Eftersom detta är en handgjord produkt är det möjligt att anpassa hans dimensioner och finish. För ytterligare information eller offert, kontakta oss via formuläret " Begär information ".