Made in Italy

Hybridkylare Upp till 1400 Watt i italiensk marmorpulver - Terraa

  • Made in Italy
  • Eco Design
  • Kod: TERRAA2
kr 16038,72 kr 20048,43 -20%
Genom att köpa denna produkt får du
18-delat kristallglasset
18-delat kristallglasset tillverkat i Italien - Luxuryglass25
Material Marmordamm
Leveranstider 4 arbetsveckor

Kylare med hybridsystem i marmorpulver Tillverkad i Italien

Denna hybridkylare tillverkad i marmorpulver kombinerar de två elektriska och hydrauliska systemen och visar en oregelbunden yta som förstärker en rustik men modern effekt. En helt Made in Italy -produktion som kombinerar design, funktionalitet och teknik för att främja en upplevelse av välkomnande välbefinnande, accentuerad ytterligare av den trådlösa magnetiska termostaten som reglerar den uppnådda temperaturen, vilket minskar energiförbrukningen.

Unionen mellan hantverk och hållbar teknik ger liv åt en exklusiv och noggrann produktionsprocess, med målet att skapa en effektiv , ekologisk och reaktiv produkt när det kommer till förändringar i miljötemperaturen.

Denna produkt är i själva verket född från patenterade system som är dedikerade till hållbar bearbetning, med stark hänsyn till miljöpåverkan. Marmorpulver är det naturliga resultatet av att skära marmor och agglomereras genom en huvudsakligen vattenbaserad behandling och får vila i några dagar för att helt eliminera fukt. Därefter appliceras en skyddsfärg med hållbara och återvinningsbara vattenhaltiga produkter, vilket säkerställer användningen av en minimal mängd energi.

Denna designradiator är utrustad med ett uppvärmningssystem som avger värme genom strålning och fördelar den jämnt i varje utrymme i huset utan utsläpp. Denna process gör att du kan ha en behaglig och kontrollerad omgivningstemperatur som garanterar särskilt ren luft utan att damm uppstår.

Finns i 6 olika storlekar, denna möbel är lämplig för att komplettera stilen i alla miljöer med design och funktionalitet, garanterar starkt motstånd , enkel montering och inredningsflexibilitet då den finns i vertikala och horisontella versioner, med 3 typer av teknik mellan elektrisk, hydronisk och hybrid och ett brett utbud av olika färgkombinationer.

Tillgängliga storlekar:
  • H.1110 x L.300 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 350 | 300;
  • H.1800 x L.300 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 500 | 480;
  • H.1100 x L.550 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 600 | 720;
  • H.1500 x L.550 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 1000 | 900;
  • H.1800 x L.550 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 1400 | 1200;
  • H.860 x L.550 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 500 | 480.
Tillgängliga ytbehandlingar:
  • vit RAL 9016;
  • helgul;
  • reste sig;
  • antik rosa;
  • pärlvit RAL 1013;
  • brons;
  • guld;
  • gråbeige RAL 7006.
OBS: radiatorn är avsedd för vertikal eller horisontell montering, ange vald montering vid beställning.
Radiatorn finns i ett brett utbud av möjliga färgkombinationer. Trådlös termostat för temperaturkontroll ingår.
Ventiler och tillbehör exkluderas, finns på begäran. Kontakta oss för mer information eller för en offert genom att använda formuläret " Begär information ".
Email Newsletter
Nyhetsbrev
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro