Made in Italy

Hydraulisk kylare Träfinish italiensk marmorpulver - Wood50

  • Made in Italy
  • Eco Design
  • Kod: WOOD50
kr 20086,64 kr 25108,22 -20%
Genom att köpa denna produkt får du
18-delat kristallglasset
18-delat kristallglasset tillverkat i Italien - Luxuryglass25
Material Marmordamm
Leveranstider 4 arbetsveckor

Hydraulisk kylare i marmorpulver med träfinish Made in Italy

Denna hydrauliska kylare tillverkad av slätt marmorpulver förstärker träets naturliga finish genom att erbjuda ett val mellan 4 olika ådringar inspirerade av naturen samt en enfärgad färg tillgänglig i ett brett utbud av färgkombinationer. Radiatorn har en helt Made in Italy -produktion som kombinerar design, funktionalitet och teknik för att främja en upplevelse av välkomnande välbefinnande .

Unionen mellan hantverk och hållbar teknik ger liv åt en exklusiv och noggrann produktionsprocess, med målet att skapa en effektiv, ekologisk och reaktiv produkt när det gäller förändringar i miljötemperaturen.

Denna produkt är i själva verket född från patenterade system som är dedikerade till hållbar bearbetning, med stark hänsyn till miljöpåverkan. Marmorpulver är det naturliga resultatet av att skära marmor och agglomereras genom en huvudsakligen vattenbaserad behandling och lämnas att torka i några dagar för att helt eliminera fukt. En skyddsfärg appliceras sedan med hållbara och återvinningsbara vattenhaltiga produkter, vilket säkerställer användningen av en minimal mängd energi.

Denna designradiator är utrustad med ett värmesystem som avger värme genom strålning och fördelar den jämnt i varje utrymme i huset utan emissioner . Denna process gör att du kan ha en behaglig och kontrollerad omgivningstemperatur som garanterar särskilt ren luft utan att damm uppstår.

Finns i 2 olika storlekar, denna möbel är lämplig för att komplettera stilen i alla miljöer med design och funktionalitet, garanterar starkt motstånd, enkel montering och inredningsflexibilitet eftersom den finns i vertikala och horisontella versioner med ett val mellan 3 typer av teknik mellan el, hydronisk och hybrid.

Tillgängliga storlekar:
  • H.1110 x L.300 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 300;
  • H.1600 x L.300 x Inter.50 x Sp.65 mm x Yield b 850.
Tillgängliga ytbehandlingar:
  • ådrad cansiglio;
  • ådrad kadens;
  • dolomit ådror;
  • ådrad svartskog;
  • vit RAL 9016;
  • beige RAL 1019.
OBS: radiatorn är avsedd för vertikal eller horisontell montering, ange vald montering vid beställning.
Ventiler och tillbehör exkluderas, finns på begäran.
Kontakta oss för mer information eller för en offert genom att använda formuläret " Begär information ".
Produkter som kan vara av intresse
Email Newsletter
Nyhetsbrev
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro