Magasinställ i svart eller transparent plexiglas av modern design, handgjord i Italien.
Omar är ett enkelt och förfinat magasinställ som kännetecknas av en diskret och elegant design. Tillverkad i Italien med högkvalitativa material: Plexiglas .
Finns i två olika färger:
svart;
transparent.
Plexiglasens fysikalisk-tekniska egenskaper ( stötsäker , icke-deformerbar , oföränderlig , värmeisolerande ) gör denna artikel till ett praktiskt och funktionellt möbel som passar för alla miljöer. Ljusstyrka och glans förblir konstant och oförändrad över tid. Den använda jungfärgade PMMA-plexiglasen är icke-toxisk , hypoallergen , luktfri och antibakteriell . 100 % återvinningsbart . Tänkt, designat och tillverkat i Italien med italienska material.
Denna produkt är tillverkad av ett företag som är starkt inriktat på utvecklingen av designtrender och praktiska av Plexiglas . Tack vare erfarenheterna från många års verksamhet förvandlas idéerna från kreativa italienska designers till objekt som är redo att förse varje miljö med personlighet: möbler, inredningstillbehör, hemtillbehör och belysning, viktiga föremål i det moderna inhemska landskapet.
Yttrandet från kunder
< en href = "/ login" > du behöver logga in att posta din åsikt.