Made in Italy

Utomhus hörnsoffa i modern design i duvgrått eller vitt tyg - Ontario3

  • Made in Italy
  • Kod: ONTARIO3
kr 226185,20 kr 282731,50 -20%
Genom att köpa denna produkt får du
18-delat kristallglasset
18-delat kristallglasset tillverkat i Italien - Luxuryglass25
Material stål, pvc, tyg
Åtgärder höger schäslong: B 197 x D 108 x H 79 cm; vänster linjär soffa: B 280,5 x D 107,5 x H 79 cm.
Leveranstider 2/3 veckor

Hörnsoffa med schäslong utomhus, i stål och vitt eller duvgrått tyg, av modern design tillverkad i Italien.

Den kan placeras i ett hörn av terrassen, i trädgården eller i alla utrymmen där du kan återskapa stunder av lugn och avkoppling utan att offra den omisskännliga stilen i tillverkad i Italien. Hörnsoffan med schäslong har en satin rostfri stålstruktur täckt av PVC. förstärkt nylon.
Sätet och ryggen är berikade med mjuka kuddar med torrkänslig stoppning och avtagbart lock i utomhustyg. De splittrade fötterna är gjorda av vit teflon.

Finns i färger:
- vit : Trädgård 040;
- duvgrå : Trädgård 002.

Trädgårdskuddar tyg :
  • Sammansättning 100% PP
  • Höjd 140 cm
  • Ljusstyrka 6/7
Tyget är mycket lätt snabbt; motståndskraftig mot slitage, dragkraft, rivning, de vanligaste fläckarna; giftfri, allergivänlig, resistent mot mögel, bakterier, svampar och anti-kvalster, 100% återvinningsbar. Tvättbar i vatten max 30 ° neutralt rengöringsmedel, blek inte, snurra inte och stryk inte.
OBS = ANVÄND INTE ETYLALKOHOL ELLER Rengöringsmedel som innehåller: ACETON, TRIELINE OCH AMMONIA (GENERISKA LÖSNINGSMEDEL).

Kuddar vaddering:
DRYFEEL, självdränerande polyuretan med sluten cell, mögel och är immun mot bakterier. Mark i flingor, packad i kärnor med fack med vattentätt andningsbart tyg.

Underhåll och rengöring:
Tvätta med maximalt 30 ° neutralt tvättmedel, blek inte, snurra inte och stryk inte.
ANVÄND INTE ETYLALKOHOL ELLER Rengöringsmedel som innehåller: ACETON, TRIELINE OCH AMMONIA (GENERISKA LÖSNINGSMEDEL).

VARNINGAR: dekorativa kuddar ingår inte i priset.
Produkter som kan vara av intresse
Email Newsletter
Nyhetsbrev
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro